Whalebone – zabezpečení vašeho PC

Zvyšujeme vaši ochranu proti škodlivým internetovým stránkám a programům

Nebezpečí na internetu neustále roste. Mezi zákazníky se množí případy kliknutí na nebezpečné odkazy, napadených počítačů, poškozených dat nebo případů, kdy jsou domácí zařízení zneužívána pro útok na ostatní počítače ať už v naší síti nebo mimo ní. Jedná se o nové typy hrozeb, na které často zavedené antiviry nestačí a je třeba je doplnit. Ve Fast communication jsme se proto rozhodli zavést službu Whalebone.

Jak funguje Whalebone?

Whalebone vás chrání před přístupem na na škodlivé domény – přístupy na ně jsou totiž dnes základní zbraní záškodníků.
Whalebone se zaměřuje zejména na dva momenty – prvním je potenciální stažení software nebo chcete-li viru do zařízení, a posléze především na situaci, kdy škodlivý software v zařízení už je a aby naplno fungoval, snaží se komunikovat s okolím.
Tuto komunikaci Whalebone automaticky dokáže blokovat. Malwaru tak Whalebone zabrání, aby například dostal povel k zašifrování vašeho disku, a ochrání tak vaše cenná data.

Co to reálně znamená pro vás?

Automaticky vyšší bezpečí jak při surfování na mobilu, tabletu i počítači, tak vyšší bezpečí pro veškerá vaše připojená zařízení – meteostanice, playstationy, přehrávače, ledničky nebo třeba bezpečnostní kamery! 
A to je to nejlepší: sami nemusíte vůbec nic instalovat, nastavovat, měnit, upravovat. Automaticky totiž chráníme všechna zařízení připojená na internet přes naši síť.

Jak poznáte, že došlo k bezpečnostnímu incidentu?

V případě, že se bude jednat o přístup k nebezpečné doméně přes internetový prohlížeč, zobrazí se Vám automaticky tato stránka:
whalebone-ochrana
U přístupů na škodlivé domény na pozadí, kde nedochází k zadání přímo přes prohlížeč, dojde k ochraně bez zobrazení automatické stránky automaticky na pozadí u nás na síťové úrovni.
Pokud by zařízení ve Vaší domácnosti byla zneužita dlouhodobě a napadení by se neprojevovalo jen přístupem na doménu přes prohlížeč, v závažných případech Vás budeme informovat a snažit se Vám pomoct s odstraněním problému

Konzultace projektu zdarma

Přihlášení do ISP Admin